sport 2010/2011

Słoneczna rywalizacja

24 maja na naszych boiskach do plażówki odbyły się zawody piłki siatkowej plażowej chłopców.. W zawodach wzięły udział szkoły: G1, G2, G3, G5 oraz GDW.

Najlepsi w mieście

Drużyna chłopców z naszego gimnazjum zdobyła 1 miejsce oraz okolicznościowy puchar i dyplom w Miejskim Turnieju Piłki Siatkowej – Liga Szkolna.

Koszykarskie finały dziewcząt

Dnia 23 lutego koszykarki naszej szkoły spotkały się w finale z koszykarkami Gimnazjum Nr 1 i SMS.

W tenisie są najlpesi

W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji (Sokół) w Raciborzu 4 lutego odbył się finał Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców.

Zawody w łyżwiarsywie szybkim

4 lutego, na lodowisku OSiR w Raciborzu uczniowie Gimnazjum Nr 3 w Raciborzu wzięli udział w IV edycji zawodów szkolnych w łyżwiarstwie szybkim o tytuł Mistrza i Mistrzyni Szkoły.

Mikołajkowy Turniej Tańca Nowoczesnego i Gimnastyki Artystycznej

6th, 2010 6 grudnia 2010 r. w murach naszego gimnazjum miała miejsce IX już edycja Konkursu Tańca Nowoczesnego i Gimnastyki Artystycznej. Komisję konkursową, która oceniała występy zespołów z poszczególnych klas, tworzyli: dr Norbert Mika – dyrektor szkoły, Donata Bułatek-Wypiór i Sylwia Żołneczko – nauczyciele wychowania fizycznego i Joanna Kołtun – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

Wewnątrzszkolny Turniej Tenisa Stołowego

25 listopada w naszym gimnazjum uczniowie walczyli o tytuł ,,Mistrza i mistrzyni szkoły w tenisie stołowym’’. Zacięta walka o tytuł mistrza i mistrzyni trwała od samego rana. W turnieju brało udział dwóch najlepszych chłopców i dwie najlepsze dziewczyny z każdej klasy.

Najlepsze z najlepszych

Najlepsze z najlepszych- tak można nazwać dwójki, które brały udział w III Mistrzostwach Raciborza w Dwójkach Siatkarskich Dziewcząt, które odbyły się w murach naszej szkoły.

Międzynarodowe zawody w Czechach

W dniu 9 listopada 2010 r. uczniowie naszego gimnazjum wraz z dyrekcją i nauczycielami przebywali w Zakladní škole w Opawie-Kylešovicach (Czechy), gdzie odbyły się międzynarodowe zawody w piłce siatkowej, piłce koszykowej i unihokeju.

Sezon koszykarski rozpoczęty

Dnia 27 października i 29 października w naszym gimnazjum odbył się pierwszy w tym sezonie Szkolny Turniej Dwójek Koszykarskich Dziewcząt i Chłopców. Do walki stanęło 11 chętnych par.

Nowy kompleks sportowy

4 października 2010 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowego kompleksu sportowego przy naszym gimnazjum. Przecięcia biało-czerwonej wstęgi dokonali: Mirosław Lenk – prezydent miasta Racibórz, dr Ludmiła Nowacka – wiceprezydent miasta, Adam Hajduk – starosta raciborski, Maria Lipińska – dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Rybniku i dr Norbert Mika – dyrektor G3.

Młodzi Mistrzowie

Dnia 25 września na Sali gimnastycznej naszego gimnazjum odbyły się Mistrzostwa Raciborza w Piłce Siatkowej chłopców z roczników 96 i 97.

Międzynarodowa Olimpiada w Raciborzu

Po raz kolejny reprezentacja siatkarska chłopców z G3 w Raciborzu, miała okazję sprawdzić swoje umiejętności z opawskimi kolegami z klubu VK Opava w ramach Olimpiady Młodzieżowej miast przygranicznych.