2012/2013

Zakończenie roku szkolnego 2012/13

W dniu 28 czerwca 2013 o godzinie 9:30 rozpoczął się uroczysty apel kończący rok szkolny 2012/13. Miejsce apelu – hol na 1 piętrze – wymusiła konieczność, z uwagi na gromadzące się nad boiskami szkolnymi deszczowe chmury.

XI Gala „Augustynów”

27.06.2013 r. w auli Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu odbyła się XI już Gala „Augustynów”, czyli uroczyste podsumowanie nauki i pobytu w szkole uczniów klas trzecich, przygotowane przez uczniów klas drugich

Plaża na sali

Jak co roku w czerwcu, dnia 25.06.2013 r. w naszej szkole odbyły się Miksy piłki siatkowej plażowej. W związku z brakiem odpowiedniej pogody zostały rozegrane na sali gimnastycznej.

Sportowy „mix”

24 czerwca na sali Gim3 odbyły się Miksy koszykarskie dla dziewcząt i chłopców. Do turnieju przystąpiły pary klas I, II i III Gim3. Grano systemem każdy z każdym, a każdy mecz składał się z jednej kwarty, trwającej pięć minut.

Najlepsi w powiecie

Dnia 19.06.2013r. odbył się „ XIV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ziemi Raciborskiej” w II Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu. Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 9.00 i składała się z dwóch etapów.

Puchar Dyrektora Gimnazjum Nr 3 w Raciborzu w plażówce

W dniu 18.06.2013 r. na boiskach plażowych Gimnazjum nr 3 w Raciborzu w upalnej pogodzie odbył się cykliczny turniej plażowy chłopców o puchar dyrektora tej placówki. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała pani wicedyrektor Izabela Kubita. Do tego turnieju przystąpiło 15 par...

Nasi siatkarze plażowi najlepsi w województwie

W dniu 17 czerwca w Dąbrowie Górniczej w znanym siatkarzom plażowym ośrodku „Park Zielona” odbył się Finał Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego, w którym to nasi uczniowi Marek Szot/Przemysław Grabczyński zajęli pierwsze miejsce...

Bieg profilaktyczny

Uczniowski Klub Sportowy „Relaks” w ramach realizowania zadania publicznego dotyczącego Profilaktyki alkoholowej realizowany jest program profilaktyczny pt. „Propagowanie zdrowego sposobu spędzania czasu wolnego poprzez organizację zajęć o charakterze sportowym i rekreacyjnym dla dzieci i młodzieży”

Finał Wojewódzkiego Konkursu \"Edukacja regionalna w szkole\"

6.06.2013 r. w Koszęcinie – siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, odbył się tegoroczny finał IV już edycji Wojewódzkiego Konkursu – Edukacja regionalna w szkole organizowanego przez Wojewodę Śląskiego i Śląskiego Kuratora Oświaty.

Komersowe szaleństwo

13 czerwca 2013 r. w restauracji „Raciborska” w na Rynku w Raciborzu odbył się komers – zabawa taneczna dla uczniów klas trzecich Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu. Jego organizatorem była Rada Rodziców.

V Ogólnopolska Olimpiada Myśli Jana Pawła II

Blisko 90-ciu uczniów z gimnazjów i szkół średnich z całej Polski rywalizowało w dniach od 7 do 8 czerwca 2013r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Białymstoku w V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II.

VI Regionalny Konkurs dla Gimnazjalistów ChemoBiol-FizoMat

W dniu 28 maja 2013 r. w II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Katowicach odbył się VI Regionalny Konkurs dla Gimnazjalistów ChemoBiol-FizoMat pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty, Prorektora ds. studiów i studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i Prodziekana...

Konkurs „ABC Pierwszej Pomocy Przedmedycznej”

12 czerwca 2013r. o godz. 8.00 w G3 odbył się wewnątrzszkolny konkurs „ABC Pierwszej Pomocy Przedmedycznej” dla drugich i trzecich klas. Konkurs został zorganizowany przez uczniów klas trzecich Gimnazjum a jednocześnie wolontariuszy Polskiego Czerwonego Krzyża aktywnie działających w ramach Szkolnego Koła PCK.

Racibórz, Opawa i Roth znowu razem

W dniach 4-11.06.2013 r. odbyła się międzynarodowa wymiana uczniów z Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu, Mendeloveho Gymnázium w Opawie oraz Gymnasium w Roth. Miejscem pobytu było zabytkowe Roth w dawnej Frankonii, a obecnie północnej Bawarii (Niemcy), ongiś siedziba Jerzego Hohenzollerna, włodarza ziemi frankońskiej, raciborskiej i części ziemi opawskiej.

Projekty edukacyjne w klasie II c

Dnia 22 maja klasa llc wraz z wychowawcą Mirellą Obłąg zorganizowała prezentację projektów edukacyjnych. Wszystko miało miejsce na auli Gim 3 w obecności rodziców i uczniów. Panowała tam bardzo dobra atmosfera.

Matematyczna elita

27 maja 2013 r. w murach Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu odbyła się piąta już edycja Mini Maratonu Matematycznego „mini MAR-MAT 2013” dla uczniów szkół podstawowych z terenu Raciborza

Rowerowe wycieczki…

W sobotę nauczycielki naszej szkoły wybrały się na wycieczkę rowerowa . Celem tej inicjatywy było aktywny wypoczynek w wolnym czasie oraz wyszukanie ciekawej trasy rowerowej na wycieczkę szkolną.

13 Regionalny Miting Olimpiad Specjalnych w LA

W dniach 17.05.2013 i 24.05.2013r. nasze nauczycielki wychowania fizycznego: p.Donata Bułatek-Wypiór i p. Małgorzata Dastig wzięły udział w 13 Regionalnym Mitingu Olimpiad Specjalnych w LA jako sędziowie zawodów.

Turniej Siatkówki Plażowej Chłopców 2013

W dniu 21 majav2013vr. na terenie naszych boisk plażowych odbył się Turniej Siatkówki Plażowej Chłopców, w ramach rozgrywek Ligii Szkolnej organizowanej przez Urząd Miasta w Raciborzu. Naszą szkołę reprezentowały dwie pary wyłonione w szkolnym turnieju plażówki, który miał miejsce 8.05.2013r

Nasze siatkarki na plaży

W dniu 20.05.2013 r. w ramach finału Ligii Szkolnej, na naszych boiskach plażowych odbył się Finał Miejski Piłki Siatkowej Plażowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych.

Lekkoatletyczne zmagania

Dnia 14.05.2013 r. na OSiR w Raciborzu odbyły się Drużynowe Zawody w LA dziewcząt i chłopców. Nasi reprezentanci również brali udział w tych sportowych zmaganiach.

Szkolny Turniej Siatkówki Plażowej Chłopców i Dziewcząt

Dnia 08.05.2013r. na terenie boisk plażowych w Gimnazjum Nr 3 odbyło się święto siatkówki plażowej. Turniej zorganizowały nauczycielki wychowania fizycznego prowadzące w gimnazjum zajęcia z siatkówki Małgorzata Dastig i Donata Bułatek-Wypiór.

Zwycięzcy w Międzynarodowym Konkursie dla młodych dziennikarzy

Szkolne czasopismo Gimnazjum Nr 3 im. A. Weltzla w Raciborzu – „Dyzio Gimnazjalista” zdobyło 1 miejsce w międzynarodowym konkursie dla młodych dziennikarzy – XVI International Competition for School Media

Wojewódzki Konkurs – Edukacja regionalna w szkole

15.04.2013 r. w Jankowicach Rybnickich odbył się półfinał IV edycji Wojewódzkiego Konkursu – Edukacja regionalna w szkole. Uczniowie Gimnazjum Nr 3 w Raciborzu zakwalifikowali się do potyczek półfinałowych

VIII Wiosenny Turniej Dwójek Siatkarskich Chłopców klas VI i Młodszych

Dnia 19.04.2013r. w sali gimnastycznej Gimnazjum Nr 3 w Raciborzu odbył się VIII Wiosenny Turniej Dwójek Siatkarskich Chłopców klas VI i Młodszych.

Półfinał Wojewódzki w Piłce Siatkowej Chłopców

W dniu 18 kwietnia 2013 r. na terenie Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu Zdroju rozegrany został Półfinał Wojewódzki w Piłce Siatkowej Chłopców. Oprócz reprezentacji naszej szkoły w turnieju wzięły udział drużyny z Czechowic-Dziedzic, Rybnika i gospodarzy czyli drużyna z Jastrzębia.

Powiatowy Turniej BRD 2013

W dniu 18 kwietnia 2013 r., w Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – etap powiatowy. Patronat nad imprezą, sprawowało Kuratorium Oświaty – Delegatura w Rybniku, Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa Policji, jak również Straż Miejska w Raciborzu.

Racibórz, Roth, Opawa – rzetelne partnerstwo

9-16 kwietnia 2013 r. w murach Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla przy ul. Żorskiej w Raciborzu przebywała 20 osobowa grupa uczniów i 2 nauczycieli z Gymnasium w Roth (Niemcy). W tym czasie niemieccy goście mieli okazję poznać pracę partnerskiej szkoły, jej osiągnięcia na polu dydaktycznym...

Pierwsi w Polsce

Redakcja szkolnego czasopisma „Dyzio Gimnazjalista” z Gimnazjum Nr3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu zdobyła 1 miejsce oraz tytuł Mistrza Pismaków w 18. MAM Forum Pismaków – ogólnopolskim konkursie na szkolną gazetę.

Szachy da się lubić !

Wszystkich sympatyków królewskiej dyscypliny, jaką są szachy, mogliśmy podziwiać podczas Turnieju Szachowego dziewcząt i chłopców w dniu 22.03.2013 r. zorganizowanego w murach Gimnazjum Nr 3. Jak się okazało, tych którzy interesują się szachami w naszej szkole jest wielu

Chemia od kuchni

19 marca uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami Gimnazjum w Krzanowicach pojechali na ‘żywą’ lekcję chemii do laboratorium w Rybniku.

Starcie tytanów

6 marca w raciborskiej hali RAFAKO odbył się finał Ligii Szkolnej siatkówki dziewcząt. W finale wzięły udział następujące szkoły: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum Dwujęzyczne.

Cenna książka za unijne pieniądze

21.03.2013 r. w murach Domu Kultury w Krzanowicach odbyła się promocja książki, autorstwa dr. Norberta Miki, dyrektora Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu, pt. „Historia miasta i gminy Krzanowice”. Publikacja została wydana drukiem, staraniem wydawnictwa „Avalon” w Krakowie....

Przyzywali wiosnę

To był prawdziwy Dzień Wiosny ! Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie poszczególnych klas naszego gimnazjum spotkali się na „karaoke”, czyli festiwalu polskiej piosenki.

VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie

Dnia 11.03.2013 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu odbyła się VII edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie Demokracja – Samorząd – Prawo, przygotowanego przez Krystiana Łyczka nauczyciela historii i wos w I LO i Młodzieżową Radę Miasta Racibórz

Mar-Mat 2013

7 marca 2013 r. w murach Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla przy ulicy Żorskiej w Raciborzu odbyła się już XIII edycja Międzynarodowego Maratonu Matematycznego MAR-MAR 2013

Fruwające kubki na zamku

18 i 19 lutego na Zamku Piastowskim w Raciborzu Fundacja ProAktywni w Raciborzu przedstawiła młodym raciborzanom ciekawą ofertę na ferie, m.in. Speed Stacks, czyli układanie kubków na czas oraz wspólną zabawę nad logicznymi grami planszowymi.

Pozyskują pieniądze nawet w czasie ferii

15.02.2013 r. w murach Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla przy ul. Żorskiej w Raciborzu odbyło się spotkanie przygotowawcze w ramach europejskiego programu edukacyjnego „Comenius – partnerskie projekty szkół”

Bal karnawałowy - mega impreza

Zjawy, diabły… smerfy i dobra zabawa. Wszystko prowadzi do jednego – to KARNAWAŁ. 30 stycznia na auli w Gim3 nie zabrakło przebierańców oraz głośnej muzyki.

Najlepsi młodzi angliści w powiecie

24 stycznia 2013 r. w murach Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla przy ul. Żorskiej w Raciborzu odbył się V Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych „English for you”.

Potrafią ratować ludzi

22.01.2013 r. w siedzibie Raciborskiej Izby Gospodarczej w Raciborzu odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, czyli konkursu wiedzy o zdrowiu, bezpieczeństwie i ratownictwie, w ramach działań Polskiego Czerwonego Krzyża.

Promują Racibórz w województwie

Napisany przez Ewa w Konkurs, Osiągnięcia, Rozmaitości, Wiadomości dnia 01 18th, 2013 Grupa teatralna z Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu już po raz kolejny odniosła wielki sukces w organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej i Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie – Międzynarodowym Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowych „Radlińskie Betlejki”, zajmując 17.01.2013 r. wysokie II miejsce, jako laureat tego prestiżowego konkursu.

Halowe Mistrzostwa w lekkoatletyce

W dniu 13 grudnia 2012 r w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu odbyły się Halowe Mistrzostwa dziewcząt i chłopców w lekkoatletyce.

Dobry humor w teatrze

20 grudnia 2012 r. uczniowie z naszej szkoły pojechali na spektakl teatralny pt. „Chory z urojenia” do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Komedia Moliera zachwyciła gimnazjalistów

Wspólne warsztaty z Gimnazjum nr 1

17 grudnia 2012 r. w murach naszej szkoły odbyły się wspólne warsztaty kółek dziennikarskich z Gim1 i Gim3 w Raciborzu.

Sięgną po europejskie pieniądze

W dniu 15. 12. 2012 r. w murach Gymnasium w Roth (Niemcy) przebywała grupa nauczycieli z Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu, którą tworzyli: dr Norbert Mika – dyrektor placówki, a także Mirella Obłąg i Ewa Kuźnik.

Kiermasz świąteczny 2012

W dniu 12.12.2012 r. w murach naszej szkoły odbył się coroczny świąteczny kiermasz, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, którym kierują: Katarzyna Leś – przewodnicząca i Aleksandra Nowak – wiceprzewodnicząca.

Finał Ligii szkolnej w piłce siatkowej chłopców

12 grudnia na Hali Sportowej „ Arena –Rafako” rozegrany został turniej piłki siatkowej w ramach Ligii Szkolnej.

Mikołajki 2012

6 grudnia 2012r. na sali gimnastycznej w murach Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu, odbył się Wewnątrzszkolny Turniej Mikołajkowy Piłki Nożnej Chłopców. Oprócz drużyn, na sali pojawiło się aż trzech św. Mikołajów, nie licząc licznej rzeszy elfów

Ewaluacja zewnętrzna

8 listopada 2012 r. w pokoju nauczycielskim Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu pojawili się dwaj ewaluatorzy Kuratorium Oświaty w Katowicach – Delegatury w Rybniku, w osobach pań wizytator: Marii Szymanowskiej i Iwony Fit

Odkrywali tajemnice na zamku

W niedzielne popołudnie, 2 grudnia 2012 r., w sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbyło się I Zamkowe Spotkanie Odkrywców Tajemnic.

Szalone lata 70-te

28 listopada 2012 r. na auli w Gim3 odbyła się dyskoteka z okazji andrzejek. Tematem przewodnim imprezy były szalone lata 70-te.

Mistrzostwa Raciborza w dwójkach siatkarskich dziewcząt

W dniu 26 listopada 2012 r. na terenie naszej szkoły w sali sportowej odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Raciborza w dwójkach siatkarskich dziewcząt.

Sceny się nie boimy!

23 listopada w Gimnazjum nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu odbył się „Miejsko – Powiatowy Monodram, czyli teatr jednego aktora”

Pojadą do redakcji „Gazety Wyborczej”

Uczennica Gim3, Martyna Gawryluk zajęła II miejsce w XI Regionalnym Konkursie Dziennikarskim pt. „Świat według ciebie” za swój artykuł prasowy pt. „Smak tego jabłka pamiętam do dziś”.

Dzień Niepodległości 2012

W dniu 11.11.2012r. nasza szkoła wzięła udział w uroczystościach obchodów 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po raz pierwszy w patriotycznym przemarszu wziął udział nasz poczet sztandarowy

\"Latające kubki\"

Dnia 9 listopada na auli gimnazjum nr 3 im Augustyna Weltzla została zaproszona fundacja w ramach programu profilaktycznego realizowanego na terenie gimnazjum.

Kolejny sukces Dyzia Gimnazjalisty

Redakcja szkolnego czasopisma „Dyzio Gimnazjalista” z Gimnazjum Nr3 im A. Weltzla w Raciborzu zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Gazetkę Szkolną, zorganizowanym przez tygodnik „Kontakty” i TWP w Łomży.

Oblężenie Zamku Piastowskiego w Raciborzu

25.10.2012 r. w murach Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbyła się promocja książki, autorstwa dr. Norberta Miki, dyrektora Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu, pt. „Dzieje ziemi raciborskiej”.

Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego w naszym gimnazjum

25.10.2012 r. w Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu gościł prof. dr hab. Krzysztof Baczkowski, pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Spotkał się z gronem pedagogicznym, jak również redaktorami szkolnego czasopisma...

Rewelacje pogodowe

20 października grupa uczniów z Gim3 w ramach zajęć edukacji ekologicznej udała się do stacji meteorologicznej na obrzeżach Raciborza.

Liga Szkolna: zawody piłki nożnej

W dniach 4 i 11. 10. 2012 r. na boisku Orlik w Gimnazjum Nr 3 odbyły się eliminacje i półfinały w piłce nożnej w ramach rozgrywek Ligii Szkolnej.

Marsz ku nadziei

Dnia 13.10.2012r, po raz 13 przeszedł ulicami Raciborza ,,Marsz nadziei” organizowany przez Polski Komitet Zwalczania Raka, działający w naszym mieście od 1998 roku.

Dzień Nauczyciela 2012

12 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji został zorganizowany apel.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

10 października odbyły się wybory na przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego naszego gimnazjum. Kandydatki na stołek przedstawiciela SU to: Katarzyna Leś (IIIe) i Aleksandra Nowak (Ic). Każda z dziewczyn miała ciekawe pomysły

Mistrzostwa Raciborza w Dwójkach Siatkarskich Chłopców 2012

Na terenie Sali sportowej w Gimnazjum Nr3 , 8 października odbyła się XII edycja Mistrzostw Raciborza w dwójkach siatkarskich chłopców. Celem tej sportowej imprezy jest popularyzacja siatkówki jako gry zespołowej,

Nasi w terenie!

Dnia 04.10.2012r. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu odbyły się SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE dziewcząt i chłopców. Zawodom sprzyjała piękna jesienna słoneczna pogoda.

Gwiaździsty Rajd Rowerowy !!!

21.09.2012r. młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami, wzięła udział w Gwiaździstym Rajdzie Rowerowym w ramach obchodu Światowego Dnia Bez Samochodu

Racibórz–Roth–Opawa, wzorowa współpraca

W dniach 21.09 – 1.10.2012 r. w Gymnasium w Roth na terenie północnej Bawarii, a dawnej Frankonii (Niemcy), przebywała grupa 14 uczniów i 3 nauczycieli z Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu.

Piknik ekologiczny

20 września na raciborskim Placu Długosza odbył się Piknik Ekologiczny. Grupa młodzieży z naszej szkoły wzięła udział w tym wydarzeniu. Wszyscy w ciekawy sposób dowiedzieli się co nieco o ekologi i ochronie lasów.

Londyn - dla nas słoneczny...

W dniach 01-07.09.2012 roku 45 osobowa grupa gimnazjalistów wraz z nauczycielami Gimnazjum Nr 3 wyjechała na warsztaty językowe do Londynu i Brukseli.

Klasa 3d na paintballu

19 września 2012 r. klasa III d wraz z wychowawcą panią Magdaleną Adamczyk oraz księdzem Pawłem Michalewskim pojechała do Rybnika – Kamień, aby pobawić się w paintball.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/13

3 września o godz 8.00 na patio, odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 w Gimnazjum Nr3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu . Jak każdego roku przywitał nas, nasz pan dyrektor dr Norbert Mika oraz jego zastępca pani Izabella Kubita. Było to pierwsze rozpoczęcie roku, podczas którego nasze gimnazjum prezentowało swój własny sztandar.

No votes yet.
Please wait...