2011/2012

Współpraca z Roth \'07-2012

16 lipca 2012 r. w murach Gymnasium w Roth przebywała z wizytą roboczą grupa nauczycieli z Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla, w tym dyrektor – dr Norbert Mika oraz nauczyciele – Magdalena Adamczyk i Ewa Kuźnik.

Mixy w \"3\" 2012

26 czerwca na boiskach plażowych w Gimnazjum Nr 3 w Raciborzu odbył się Turniej Mixów Siatkarskich- Plażowych. Jest to cykliczna impreza sportowa organizowana przez nauczycieli w-f zajmujących się w gimnazjum nauczaniem i rozwijaniem umiejętności siatkarskich

Wymiana z Roth \'06.2012

15-25 czerwca 2012 r. w murach Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu przebywała 14 osobowa grupa uczniów i 3 nauczycieli z Gimnazjum w Roth (Niemcy). W tym czasie niemieccy goście mieli okazję poznać pracę partnerskiej szkoły...

O poecie na emigracji

W siedzibie Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej 19 czerwca rozstrzygnięto Regionalny Konkurs Literacki i Multimedialny poświęcony Janowi Darowskiemu.

Międzynarodowy plener fotograficzny

4-5 czerwca 2012 r. grupa 44 uczniów i nauczycieli z Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu oraz Zakladní školy w Opawie-Kylešovícach (po 22 z każdej szkoły) brała udział we wspólnej polsko-czeskiej wycieczce edukacyjnej, połączonej z plenerem fotograficznym na ziemi raciborskiej...

Warsztaty chemiczne

16.05 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Weroniką Stogniew, wybrali się na warsztaty chemiczne do Technikum nr3 w Raciborzu, towarzyszyli im uczniowie Gim nr 2 w Raciborzu.

Projekty edukacyjne 2012

Dnia 16 maja 2012 r. w auli Gimnazjum nr 3 im. Augustyna Weltzla klasa 2e zaprezentowała swoje projekty edukacyjne swoim rodzicom.

Puchar Dyrektora Gimnazjum Nr 3 w Raciborzu w plażówce chłopców

15.06.12 na boiskach plażowych Gimnazjum Nr 3 odbyła się 11 edycja Turnieju w siatkówce plażowej chłopców o Puchar Dyrektora Gimnazjum Nr 3. Zawody te cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży o czym swiadczy duża frekwencja.

Kadrowicze w siatkarskiej \"3\"

Nasi uczniowie klas siatkarskich zostali po raz kolejny wyróżnieni przez Śląski Związek Piłki Siatkowej i zostali powołani na letnie obozy kadry Śląska w Młodzikach. Obozy odbędą się w lipcu w Węgierskiej Górce

Wycieczka 3F 2012

W dniach od 4 do 6 czerwca 2012 roku klasa 3f, wraz z wychowawcą p. Donatą Bułatek – Wypiór oraz opiekunami: p. Ewą Staniec i p. Marcinem Koczym, spędzała czas na wycieczce szkolnej, mającej charakter rajdu, w Górach Opawskich i okolicach.

Wojewódzka Gimnazjada w Plażówce Chłopców

Po zwycięstwie w Rejonowych Zawodach w Plażówce chłopców , które odbyły się w maju na naszych boiskach plażowych, w dniu 13.06.2012 r. na terenie Parku „Zielona” w Dąbrowie Górniczej wzięliśmy udział w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w Plażówce Chłopców.

Przyjaciel szkoły

6 czerwca 2012 r. w murach G3 przebywał poseł na Sejm RP – Henryk Siedlaczek, który przeprowadził prelekcję dla uczniów nt. pracy krajowych organów legislacyjnych.

Stop cyberprzemocy!

W dniu 6.06.2012 r. w murach G3 wystąpił Teatr ,,Kurtyna” z Krakowa. Młodzież tej placówki oświatowej miała okazję obejrzeć dwa przedstawienia o charakterze profilaktycznym

Szkoła otwarta na nowe

5 czerwca 2012 r. w naszej szkole gościł Nipun Basrur z Indii, absolwent prestiżowej międzynarodowej szkoły United World College Costa Rica. Niecodzienny gość spotkał się z redakcją szkolnego czasopisma „Dyzio Gimnazjalista”.

Wycieczki 2012

W ciągu jednego tygodnia w Gim3 uczniowie mieli okazję pojechać na kilkudniowe szkolne wycieczki. Wybór był spory, bo można było pojechać do Warszawy, Gór Sowich, Wrocławia, Wisły czy nawet do Berlina.

Dzień Dziecka 2012 cz. 2

Dzisiaj, tj. 1.06.2012 r. dwie grupy uczniów naszej szkoły stanowiące drużyny piłki siatkowej i piłki nożnej pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego Małgorzaty Dastig i Jadwigi Brzeziny udały się do Gimnazjum nr 1 na uroczyste otwarcie Orlika i Gimnazjadę 2012.

Dzień Dziecka 2012 cz. 1

Jak twórczo świętować Dzień Dziecka wiedzą na pewno uczniowie z naszej szkoły. W ramach XII edycji Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” uczniowie wspólnie z kadrą pedagogiczną uczestniczyli w zajęciach, zabawach sportowych i konkursie plastycznym, których celem była promocja zdrowego stylu życia i zachowania trzeźwości.

Gala Mistrzów

31. 05. 2012 r. w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk – pałacu w Koszęcinie, odbyła się uroczysta gala finału Wojewódzkiego Konkursu „Edukacja regionalna w szkole”, zorganizowanego pod auspicjami Wojewody Śląskiego i Śląskiego Kuratora Oświaty.

Plażówka chłopców 2012

18 maja w Gimnazjum Nr 3 w Raciborzu odbył się Finał Miejski Ligii Szkolnej chłopców w piłce siatkowej plażowej chłopców szkół gimnazjalnych. W zawodach wzięły udział szkoły Gim1, Gim2, Gim3, Gim5 oraz GDW.

Dni Otwarte 2012

17-18 maja 2012 r. w naszej szkole odbyły się „Dni Otwarte”, w czasie których przyszli absolwenci raciborskich szkół podstawowych mieli okazję zobaczyć placówkę i zapoznać się z jej pracą i osiągnięciami.

Plażówka dziewcząt 2012

17 maja w Gimnazjum Nr 3 w Raciborzu odbyły się miejskie zawody w piłce siatkowej plażowej dziewcząt szkół gimnazjalnych. W zawodach wzięły udział szkoły Gim1, Gim2, Gim3 oraz GDW.

Nadanie sztandaru

8 maja 2012 r. przypadła 10-ta rocznica nadania Gimnazjum Nr 3 w Raciborzu imienia Augustyna Weltzla, jak również 15-ta rocznica nadania Szkole Podstawowej Nr 18 imienia Książąt Raciborskich. Z tej okazji ufundowane zostały obydwu placówkom sztandary

Węgrzy - maj 2012

7-11 maja 2012 r. w naszej szkole przebywała 13-osobowa grupa nauczycieli i uczniów z Árány Janos Általános Iskola w Budapeszcie – Zugló, w tym Andrea Nagy – dyrektor placówki, Helga Törteli i Zsuzsa Balogh – pedagodzy. W czasie pobytu węgierscy goście wzięli udział w uroczystości nadania sztandaru partnerskiej szkole z Raciborza.

Zawody LA 2012

W dniu 9 maja 2012 r. na stadionie OSiR w Raciborzu odbyły się drużynowe zawody w lekkoatletyce dziewcząt i chłopców.

piłka nożna

12.04 odbyły się mecze grupowe w piłce nożnej w ramach Ligii Szkolnej. Ulegliśmy drużynie z G2, ale wygraliśmy z G5 i awansowaliśmy do ścisłego finału. Finał rozegrany był 17.04 na boiskach Orlik przy G1

Lipdub

W piątek, 13 kwietnia w murach Gim3 kręcony był LipDub. W całej szkole aż zawrzało! Zaangażowali się nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele. Wszyscy w swoją pracę włożyli całe serce

BRD 2012 - okrag

W dniu 16 kwietnia 2012r., w Gimnazjum Nr 3 w Raciborzu odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – etap okręgowy. Patronat nad imprezą, sprawowało Kuratorium Oświaty – Delegatura w Rybniku, które reprezentowała Jolanta Wojkowska – wizytator, Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu, jak również Straż Miejska w Raciborzu.

Z pucharem w rękach

12 marca na hali RAFAKO w Raciborzu odbyły się Finały Powiatowe, które zakończyły Ligę Szkolną w siatkówce dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały: K. Syty – kapitan drużyny, M. Rzepka, A. Bugla, A. Panicz, B. Sołtys, N. Parusel, E. Pitrasz, A. Niżborska, M. Łopacz oraz A. Bałkowska. Trenerem i opiekunem drużyny jest Małgorzata Dastig.

Wielkanocna rywalizacja

Dnia 12 kwietnia w murach naszej szkoły odbył się IV Wielkanocny Turniej dwójek siatkarskich chłopców klas VI i młodszych uczniów. Rywalizacja od początku była bardzo zacięta...

BRD 2012 - powiat

W dniu 28 marca 2012 r., w murach naszego gimnazjum odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – etap powiatowy. Patronat nad konkursem sprawowało Kuratorium Oświaty – Delegatura w Rybniku, Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa Policji oraz Straż Miejska w Raciborzu.

Konkurs Filmowy

26.03.2012 r. w gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie odbyła się uroczysta Gala Laureatów V Przeglądu Filmów „Wylęgarnia”. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie G3

Frankofonia 2012

Konkurs plastyczny „Frankofonia2012” cieszył się dużym zainteresowaniem, aż 56 uczniów z klas I, II i III zaangażowało się w przygotowanie 37 plakatów edukacyjnych wybranych krajów frankofońskich.

Najlepsi w Rejonowych Zawodach w Piłce Siatkowej

Dnia 21.03.12 na hali sportowej „Arena-Rafako” w Raciborzu zostały rozegrane rejonowe Zawody w Piłce Siatkowej Chłopców. W turnieju wzięły udział 3 drużyny: Gimnazjum Nr3 w Raciborzu, Gimnazjum z Bieńkowic, Gimnazjum Nr 6 z Bilowic

Skok wzwyż 2012

15.03.12 na hali sportowej SMS w Raciborzu po raz 17 odbyły się zawody pod nazwą „Skok wzwyż przy muzyce”. Zawody te maja charakter rywalizacji sportowej przy dźwiękach najnowszych przebojów muzycznych.

Podsumowanie MAR-MAT 2012

13 marca 2012 r. w gmachu Ratusza (Hlaski) w Opawie odbyło się uroczyste podsumowanie XII edycji Międzynarodowego Maratonu Matematycznego MAR-MAT 2012. Polscy i czescy laureaci tego konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody

Mini MAR-MAT 2012

9 marca 2012 r. w murach G3 odbył się IV Powiatowy Mini Maraton Matematyczny 2012. Startowało w nim 48 uczniów klas V-VI szkół podstawowych z terenu całego powiatu raciborskiego

MAR-MAT 2012

1 marca 2012 r. w murach naszego gimnazjum odbyła się już XII edycja Międzynarodowego Maratonu Matematycznego MAR-MAR 2012.

Łyżwiarstwo szybkie - zawody 2012

22 lutego na lodowisku OS iR – u miały miejsce zawody sportowe w łyżwiarstwie szybkim w ramach Ligi Szkolnej. Na lodowisku spotkali się uczniowie raciborskich gimnazjów.

IV Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego

26 stycznia 2012 r. w murach nasyej sykoz odbył się IV Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych. Do współzawodnictwa przystąpiło 30 uczestników z 15 szkół z całego powiatu raciborskiego.

Bal karnawałowy 2011/2012

25 stycznia o godz. 16:30 w murach Gim3 odbył się coroczny bal karnawałowy. Całą imprezę przygotowywał Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem przewodniczącej, Joanny Kołtun. Wszyscy świetnie się bawili...

Jasełka 2011

5 stycznia 2012 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie, na uroczystej gali, zostały ogłoszone wyniki XV Międzynarodowego Przeglądu Widowisk Bożonarodzeniowych „Radlińskie Betlejki”. Wśród laureatów znalazł się Gimnazjalny Zespół Pieśni i Tańca „Śląskie Dziołchy”

Przekraczamy granice

16 grudnia uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę integracyjną do Opavy w Czechach, gdzie poznali rynek miasta i zamek w Kylesovicach oraz zawarli nowe znajomości.

Kiermasz Świąteczny 2011

W tym roku Kiermasz Świąteczny odbył się 14 grudnia. Podczas niego można było zaopatrzyć się w domowe pierniczki, pyszne ciasta, rozmaite stroiki oraz kartki wykonane przez uczniów naszej szkoły.

schronisko

15 grudnia uczennice naszej szkoły : Mirela Kulik, Gosia Święty, Krysia Woźniak i Martyna Leitner, wraz z opiekunem panią Mirellą Obłag odwiedziły raciborskie schronisko by obdarować zwierzaki skromnymi prezentami.

Trzy w jednym

19 grudnia 2011 r. w murach Gymnasium w Roth (Niemcy) przebywała z przedświąteczną wizytą partnerską 3-osobowa delegacja z Gimnazjum Nr 3

Polsko-węgierska konferencja w Budapeszcie

dniach 23-26.11.2011 r. w Budapeszcie – Zugló przebywała 4 osobowa grupa nauczycieli z G3 w składzie: dyrektor placówki – dr Norbert Mika, a także nauczyciele: Mirella Obłąg, Monika Pytel i Ewa Kuźnik. W murach partnerskiej szkoły Árány Janos Általános Iskola odbyła się wspólna polsko-węgierska konferencja nauczycieli, której przewodniczyła dyrektor węgierskiej placówki – Andrea Nagy, a także wicedyrektor – Gyóngyi Tihanyi.

Matematyczno-Chemiczny Czar Par

17 listopada 2011 w ZSG w Nędzy, odbyła się już III edycja Powiatowego Konkursu „Matematyczno-Chemiczny Czar-Par”. Konkurs ten jest przeznaczony dla uczniów klas drugich gimnazjum. Do udziału w nim zgłosiło się 13 drużyn z sześciu szkół naszego powiatu.

Co dwie siatkarki, to nie jedna

3 listopada na sali gimnastycznej w Gimnazjum Nr 3 spotkały się najlepsze siatkarki niemal wszystkich gimnazjów z Raciborza, by wziąć udział w rozgrywkach dwójek siatkarskich

IV Raciborskie Dni Nauki i Techniki

Od 21 do 22 października odbyły się IV Raciborskie Dni Nauki i Techniki w Raciborzu. Gimnazjum nr 3 było jednym z organizatorów imprezy. Uroczystość otwarcia IV Raciborskich Dni Nauki i Techniki rozpoczęła się o 9:30 na Zamku Piastowskim....

Srebro dla biegaczek Gim3

6 października na stadionie OSiR w Raciborzu odbył się finał miejski Sztafetowych Biegów Przełajowych szkół gimnazjalnych.

Dzień Nauczyciela 2011

14 października w Gimnazjum nr 3 odbył się Dzień Edukacji Narodowej potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Imprezę rozpoczęło krótkie przemówienie dyrektora Norberta Miki, który złożył wszystkim nauczycielom serdeczne życzenia.

Wybory SU 2011

Dnia 7 października, w piątek na czwartej godzinie lekcyjnej odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w Gim 3 w Raciborzu.

Eichendorff łączy

W dniach 30.09-03.10.2011 r. w murach Eichendorffschule w Wetzlar (Niemcy) przebywała 5-osobowa delegacja z naszego gimnazjum

Roth

21 września 2011 r. o godz. 19.00 w murach zamku „Ratibor” w Roth w Niemczech miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy pn. „Modernizm w Raciborzu w latach 1922-1939”. Ekspozycja wykonana została w Archiwum Państwowym w Raciborzu

Paryż

W dniach od 10 do 16 września, 38 osobowa grupa uczniów z Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu, pod opieką swoich nauczycieli, przebywała na szkolnej wycieczce w Paryżu, stolicy sztuki, mody i dobrego smaku.

Aztekowie

W czwartek, 15 września 2011 r., w naszej szkole gimnazjaliści raciborskich szkół byli świadkami niecodziennego wydarzenia. W murach G3 pojawili się członkowie plemienia Azteków, by zaprezentować niezwykle malownicze, tradycyjne stroje z przepięknymi, kolorowymi pióropuszami, które nosili ich przodkowie oraz zachwycić zgromadzoną publiczność tańcem rytualnym i muzyką plemienną. Na nogach tancerzy były umieszczone grzechotki, które zostały zrobione z owoców pewnego rodzaju palmy, a w środku wypełnione pestkami.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

1 września w Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 oraz dziesięciolecie założenia klas o profilu siatkarskim.

No votes yet.
Please wait...