Zaczytani z G3

Które książki warto przeczytać?

Przeczytaj poniższe recenzje naszych uczniów i sam oceń, co warto przeczytać. Zachęcamy…


Świat do góry nogamizdjecie2-1

zdjecie2-2Książkę Beaty Ostrowickiej pt. „Świat do góry nogami” dostałam od mamy z autografem autorki. Główna bohaterka w wieku 16 lat znalazła się w trudnej sytuacji: po nagłej śmierci swojej mamy, musi zaopiekować się dwójką rodzeństwa (w tym zbuntowaną siostrą).

Ola przeżywa trudne chwile, czuje się zagubiona i przygnębiona. Bierze jednak na siebie odpowiedzialność i powoli z pomocą młodszej siostry, taty i swojego przyjaciela próbuje  odnaleźć się w nowej sytuacji.

Ola mówi: „Mam świat wywrócony do góry nogami . Tego już nic nie zmieni”. Jednak w tym świecie jest miejsce dla bliskich jej osób. Książka jest „życiowa”, bo mówi o sprawach codziennych, często trudnych. Jestem pod wrażeniem Oli i jej zaradności. Polecam

Julia Mróz 1c

 


Miej odwagę iść za swoim sercem i intuicją. – Steve Jobs

W ostatnim cz442171422oasie miałem okazję przeczytać biografię Steva Jobsa, autora Karen Blumenthal.

Sięgnąłem po tę publikację, ponieważ w Internecie było wiele pozytywnych komentarzy.

Książka ukazuje trzy etapy życia Jobsa: rodzina, praca, odrodzenie. Steve nigdy nie chodził utartymi szlakami. Od skonstruowania pierwszego komputera w garażu rodziców, do śmierci, po wieloletniej walce z rakiem, zawsze kierował się intuicją. Nigdy nie pytał ludzi, czego chcą, sam wiedział lepiej. I sprawiał, że wszystko, czego się tknął, stawało się tym, czego świat potrzebował.

Lekcje w szkole go nudziły i uważał, że są beznadziejne, bardzo dużo rozrabiał z rówieśnikami. We wczesnym wieku Jobs zaczął się interesować dziedziną, która przyniosła mu miliony pieniędzy w późniejszych latach. Został on wyrzucony z pracy, nie miał studiów, lecz był geniuszem. Założył on koncern Apple, stworzył komputery Macintosh, iPody, iPhony i iPady. Bez niego nie byłoby urządzeń, którymi posługujemy się na co dzień. Był człowiekiem, który zmienił nasz świat.

To bardzo inspirująca lektura. Uważam, że Karen Blumenthal napisała wspaniałą, ale i szokującą biografię Steva Jobsa. Docierając do imponującej ilości materiałów źródłowych, udało jej się zatrzeć granice między prawdą a mitem i wydobywa z ukracia prawdziwego Jobsa. Bardzo polecam tę  książkę każdej osobie, która lubi czytać biografie. Lektura jest napisana prostym językiem, aby każdy mógł ją zrozumieć, czyta się szybko.

Mateusz Kubita 2a


Tajemnicze przygody Jurkaimg_20161125_163623

img_20161126_093709„Ścieńcie”, „Odcień” i „Światłocień” to seria książek opowiadających o przygodach 13- letniego chłopca. Autorem powieści jest Mariusz Klimek młody mieszkaniec Raciborza, który sam o sobie mówi, że jest zaklinaczem słów, silny swoimi pasjami, zatruty światem, szukającym w nim radości i prostoty. Głęboko wierzy w to, że ,,Niektóre światła nigdy nie gasną”.

Książki opowiadają historię chłopca Jurka, który miewa tajemnicze, a czasem nawet mroczne sny. Jest kimś wyjątkowym, chociaż nie zdaje sobie z tego sprawy. Podczas snu Jurek przekracza granicę między innymi światami dostaje się do Malachitii, gdzie mieszkają strażnicy światła lub do Zacienia, w którym można utracić światło swojej duszy. Właśnie tam przeżywa różne przygody i wykonuje zadania poświęcone mu przez Takasza, z których zawsze wychodzi cało. Zdobył kamień Malachit, pokonał cienie, uratował dzieci, które ogarnął cień. Zawsze potrafi każdemu pomóc w potrzebie. Poznał nowych przyjaciół. Jest odważny, a także skromny i wrażliwy.

Dla mnie te książki były fantastyczne i pełne przygód. Na pewno jeszcze nieraz do nich wrócę, aby znów przeżyć te wspaniałe przygody z Jurkiem. Polecam je wszystkim wielbicielom tajemnic i niebezpiecznych przygód, które pragną przeżyć niesamowitą przygodę.

Na zdjęciu autograf autora książki dla Wiktorii oraz autorka recenzji z panem Mariuszem, jego książkami.

Wiktoria Wydmuch 1c

 


Dary Anioła. Miasto Kości

filing_images_3275960d68fdJeżeli szukasz książki, przy której będziesz się świetnie bawić oraz co chwilę dostawać ataku serca – to ta seria jest właśnie dla Ciebie!


Autorką tej niesamowitej sagi jest Cassandra Clare, którą pokochałam od pierwszej strony pierwszego tomu pt.”Miasto Kości”. Powieść opowiada o młodej dziewczynie, której w ciągu jednej nocy życie zmieniło się nie do poznania. Bestseller jest napisany luźnym i przyjemnym stylem. Oczywiście nie zabrakło sarkazmu, przez który można się nieźle pośmiać. Wspaniale został przedstawiony fantastyczny, i jakże genialny świat, dzięki czemu nie można się oderwać od kontynuowania chłonięcia lektury. Również bardzo polubiłam główną postać – Clary Fray – mającą ciekawe przygody, w których są wzloty i upadki nastolatki. Całokształt tworzy niezapomnianą książkę. Z całego serca polecam do przeczytania!

Monika Homola 2a


bez-tytuluEnder Lissa Price

Ender to kontynuacja książki Starter. Los Angeles po wojnie bakteriologicznej, którą przeżyli dzięki szczepieniom jedynie Enderzy -ludzie w wieku od kilkudziesięciu do nawet dwustu lat oraz Starterzy – czyli dzieci i młodzież. Dla Midlerów, czyli średniej generacji, bardziej odpornej, zabrakło szczepionki. Callie, dawniej bezdomna, mieszka teraz z Tylerem i Michaelem w okazałej rezydencji. Wszystko komplikuje się… Książkę czytałam z zapartym tchem, jest pełna zaskakujących zdarzeń i nieprzewidywalna. Polecam…

Julia Lipińska 3a


Troje zginęło, jestem Numerem Cztery

7356320-3John Smith jest z pozoru zwykłym nastolatkiem, mieszka wraz ze swym ojcem Henrym w Paradise w Ohio. Jednak skrywa pewną tajemnicę. Jest Numerem Cztery.

John Smith to nie jego prawdziwe imię. Henry to nie jego ojciec, Paradise to nie jego dom. Naprawdę jest Numerem Cztery, jednym z dziewięciorga dzieci, które uciekło z planet Lorien. Tutaj na Ziemi wraz ze swym opiekunem musi walczyć o przetrwanie, ponieważ wrogowie są również tutaj. Numer Pierwszy, Drugi i Trzeci zostali już zabici, John jest kolejny w kolejce do śmierci. ”. Jednak aby uratować swoją planetę musi przeżyć. „Jestem numerem cztery” Pittacus’a Lore jest pierwszą książką z serii „Dziedzictwo planety Lorien”. Książka jest z pozoru długa, jednak gdy tylko po nią siągnęłam, przeczytałam ją całą, bo tak trzymała w napięciu. W książce podobało mi się to, że cały czas mnie zaskakiwała i wiele wątków było do nieprzewidzenia. Polecam ją każdemu, kto lubi literaturę fantasy i książki przygodowe, a także wątki miłosne.

Magdalena Nowak 3a


Hickory Dickory – Entliczek Pentliczek

9788327150981Kiedy w domu studenckim na Hickory Road w dziwnych okolicznościach giną przypadkowe rzeczy, Hercules Poirot zaczyna kolejną zagadkę. Jednak kiedy dowiaduje się, że jedna studentka jest zagrożona, jest już za późno…
Historia sprawia wrażenie pozbawionej znaczenia, a skradzione rzeczy w żaden sposób nie łączą się ze sobą. Większość z nich nie ma żadnej wartości, jednak słynny detektyw Hercules Poirot podejmuje to wyzwanie. Jedyna cenna z zaginionych rzeczy, pierścionek z brylantem – odnalazła się, a największą stratę poniosła Elizabeth Johnston, której notatki zostały zalane zielonym atramentem należącym do jednego ze studentów, Nigela. Lektura o gatunku detektywistycznym mistrzyni Agathy Christie, jest jedną z najlepszych jakie dotychczas przeczytałam. Różnorodność wątków i szczegółów zmusza czytelnika do zgłębienia się w książce, co sprawia, że widzi się więcej szczegółów. Myślę, że warto przeczytać tę książkę i dowiedzieć się, kim tak naprawdę był morderca…

Magdalena Nowak 3a


Maybe Someday

Julia Ł. recenzjaKolejna zachwycająca książka Coleen Hoover opowiadająca o niezwykłej miłości i to dosłownie nie spotykanej. Sydney, miała głowę pełną niesamowitych tekstów, które gdy siedziała na balkonie podśpiewywała do muzyki grającego sąsiada. Niestet,y spotkała ją nieprzyjemna niespodzianka w jej urodziny. On, Ridge, niesamowity gitarzysta grający w zespole założonego przez niego i jego brata, ma cudowną dziewczynę i wie że to ta jedyna bo czuje do niej coś niezwykłego. Gdy Sydney i Ridge się poznali wszystko się zmieniło. Naprawdę ogromnie polecam tę książkę wszystkim, jest idealna do herbaty w jesienny weekend, ciepła i miła i atmosfera po prostu cudowna. Do tego Griffin Peterson stworzył osiem klimatycznych kompozycji, które odpowiadają piosenkom tworzonym w powieści przez Ridge’a i Sydney. Gorąco polecam !

Julia Łubik 3b


Bądź swoją siłą przez 365 dni roku

igp7095Demi Lovato jedna z moich ulubionych artystek , cudowna osoba z niesamowitym nastawieniem do życia i siebie zawsze chciała i dalej się stara motywować ludzi i dawać im wiarę w siebie. Książka ma na celu przez cały rok motywować różnymi cytatami i opowiadaniami niektórymi dobrymi niektórymi niestety przykrymi z jej życia, które również dają coś do myślenia. W każdym dniu Demi napisała cele, które powinieneś zrobić w dany dzień. Z całego serca polecam tę książkę, daje ogromne pozytywne nastawienie. Można w niej znaleźć cudowne cytaty oraz wskazówki, które jak dla mnie mają wielkie znaczenie. Jeśli chcecie zmienić swoje nastawienie do życia i siebie naprawdę ta książka jest właśnie do tego idealna !

Julia Łubik 3b


Rating: 5.0, from 4 votes.
Please wait...